مراسم عجیب کشاورزان چینی برای پیشگیری از سیل و خشکسالی+عکس

بروزرسانی شده در: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷

روستائیان ” یوشی ” در استان فوجیان شرقی در چین در روشی عجیب برای داشتنن محصول کشاورزی خوب و مقابله با خشکسالی و سیل مجسمه بودا را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.
به گزارش بلاغ، بنا بر افسانه های کهن، سنگی را که روستائیان به عنوان تندیس قدیمی و خدایی محلی بودایی می شناسند قادر است از روستا و ساکنان آن در مقابل سیل و خشکسالی مراقبت کند و محصول خوب کشاورزی را برایشان به ارمغان آورد.
روستائیان در مراسمی عجیب سنگ صد ساله را با آب شسته و با پیچیدن یک پارچه به دورش آن را بر تخت روان  چوبی قرار می دهند و چهار مرد که ظرف مدت ۳ روز رژیم غذایی گیاهی داشته اند این تخت روان را در نزدیکی رودخانه حمل می کنند.


بنا بر افسانه ای قدیمی این روستا یک بار در طول سلسله مینگ در چین دستخوش سیلاب شده و محصولات خود را از دست داده است اما روستائیان از آن  زمان تاکنون برای مقابله با سیل و خشکسالی معبدی را در نزدیکی رودخانه ساخته اند و با این مراسم به استقبال سال جدید و برداشت محصول می روند.
به عقیده روستائیان سنگ بودایی معروف قصد دارد که هر لحظه از روستا فرار کند و روستائیان مجبورند با هجوم به سمت سنگ و تنبیه او سنگ مانع فرار او می شوند.