مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد: برداشت بیش از ۳۰ هزار تن انار از باغات بخش بادرود

بروزرسانی شده در: ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۰۴

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: امسال بیش از ۳۰ هزار تن انار از باغات بخش بادرود برداشت می شود.


برداشت بیش از ۳۰ هزار تن انار از باغات بخش بادرود
عبدالرضا مهدی بادی مدیر جهادکشاورزی نطنز صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، سطح زیر کشت انار در بخش بادرود را یک هزار و ۵۰۰ هکتار با میانگین برداشت ۲۲ تن در هکتار دانست.
وی با اشاره به برداشت این محصول از اوایل آبان تا نیمه دوم آذرماه گفت: شهرستان نطنز از نظر سطح زیر کشت انار رتبه سوم را در استان اصفهان دارد.
مدیر جهادکشاورزی نطنز با یادآوری تولید ارقام مختلف انار افزود: بهترین نوع انار، نادری بادرود و خاتونی است که عمده ترین انار قابل کشت در این منطقه از نوع انار نادری است.
وی ادامه داد: علاوه بر تامین نیاز انار شهرستان، این محصول به سایر استان ها و کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای تازه آسیانه میانه  و اروپا از جمله اتریش و آلمان و سوئد صادر می شود.
وی افزود: ماندگاری در انبار، کمبود آفات و خوش رنگی دانه و پوست از ویژگی های بارز انار این شهرستان است و انار نادری بادرود از جمله پنج رقم انار صادراتی مشهور در کشور است.
مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: از چند سال گذشته نسبت به تولید این محصول با لحاظ کاهش استفاده از انواع سموم و کودهای شیمیایی با رویکرد حضور جدی در بازارهای بین المللی از طریق ارائه آموزش های مربوط، سیاست گذاری شده است.
انار میوه ای سرشار از خاصیت های دارویی است، همانند یک محافظ برای پلاکت خون عمل می کند و مانع چسبندگی پلاکت خون شده و از بروز سکته های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.
هسته های ریز انار نیز سرشار از فیبر است که نقش موثری در کاهش قند خون و چربی دارد و توصیه می شود افراد تنها به آب انار اکتفا نکرده و هسته های ریز انار را نیز مصرف کنند.
دانه های ریز انار به عملکرد بهتر دستگاه گوارش و معده و روده کمک کرده و در کاهش وزن نیز اثرگذار است.