مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم: پیش بینی برداشت ۱۴ هزار و ۱۵۰ تن انار از باغات شهرستان طارم

بروزرسانی شده در: ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۲۰

پیش بینی می شود امسال از مجموع سطح زیر کشت باغات بارده انار در شهرستان طارم بیش از ۱۴ هزار و ۱۵۰ تن محصول برداشت شود.به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: در حال حاضر حدود یک هزار و ۷۳۱ هکتار باغ انار در شهرستان طارم وجود دارد به طوری که یک هزار و ۴۱۶ هکتار از این سطح بارده است.
علی رضا عماری با بیان اینکه انار از لحاظ سطح زیر کشت و اهمیت اقتصادی رتبه دوم را در بین محصولات باغی شهرستان طارم داراست، تصریح کرد: عملیات برداشت این محصول همه ساله از اواخر شهریور ماه در ارقام زودرس شروع شده و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال از مجموع سطح زیر کشت باغات بارده انار در شهرستان طارم بیش از ۱۴ هزار و ۱۵۰ تن محصول برداشت شود که از این میزان ۱۱ هزار و ۳۲۰ تن جهت مصرف تازه خوری و ۲ هزار و ۸۳۰ تن برای تهیه رب انار مورد استفاده قرار می گیرد.

عماری با اشاره به فعالیت بیش از ۳ هزار خانوار بهره بردار انار طی سال جاری در شهرستان طارم عنوان کرد: امسال بیش از ۱۹ هزار نفر روز در کار برداشت انار در این شهرستان مشغول بوده و از این طریق درآمد کسب می کنند به طوری که پیش بینی می شود درآمد حاصله از برداشت انار به ۲۱۲ میلیارد ریال برسد.

وی ملس شیرین، ملس ترش، پوست سیاه، شاه بار، میخوش، دوستی، زاغ، پوست کدویی، ترش جنگلی و ترش محلی را از جمله ارقام انار کشت شده در شهرستان طارم برشمرد و اضافه کرد: بازار مصرف انار تولیدی شهرستان علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان زنجان به سایر استان های کشور نیر ارسال می شود.