قیمت انار در شب یلدا چقدر است؟

بروزرسانی شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۲۵

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر کیلو انار در بازار رقمی بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و مردم می‌توانند از اکنون، انار مورد نیاز برای رسم شب یلدا را خریداری و نگهداری کنند.

به گزارش شفاف ، حسن پور مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، در مورد آخرین وضعیت توزیع انار در بازار با توجه به نزدیک بودن شب یلدا و پیشگیری از افزایش قیمت آن اظهار داشت: امسال حدود یک میلیون و ۷۰ هزار تن انار در سراسر کشور برداشت کرده‌ایم و تولید آن با مشکلی روبه‌رو نشده و انارهای تولیدی کیفیت خوبی هم دارند.


وی افزود: برداشت انار به حدی مطلوب بوده که بخشی از انار تولیدی به کشورهایی همچون روسیه و کشورهای حوزه دریای خزر و بخشی هم به کشورهای اروپایی صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق اطلاعات موجود برای پایان آذرماه انار مورد نیاز توسط بخش خصوصی در انبارها ذخیره شده، خاطرنشان کرد: ۱۰ رقم تجاری انار داریم که اکنون رقم ملس ساوه، رباب نیریز، نادری اصفهان و شیشک خراسان که قابلیت نگهداری در انبارها را دارند، اکنون در انبارهای فنی و در شرایط مطلوب نگهداری می‌شوند.

خبرنگار پرسید در سال‌های گذشته قیمت انار در شب یلدا تا کیلویی ۱۰ هزار تومان هم رسید و امسال پیش‌بینی شما چیست، که گفت: البته این بخش را باید بخش بازرگانی وزارت جهاد پاسخ بگوید، اما اکنون هر کیلو انار در بازار رقمی بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و مردم می‌توانند از اکنون، انار مورد نیاز برای رسم شب یلدا را خریداری و نگهداری کنند.