بازدید معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی،رییس سازمان و سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری از مجموعه انار صاحبی

بروزرسانی شده در: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲

امروز پنج شنه مورخه  سیزدهم آبان ماه نود و شش دکتر طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی و مهندس حیدرپور رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و مهندس فرهادی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری و مهندس شهیدی فر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی و مهندس شکوهی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی و هیات همراه از کارگاه تبدیلی انار و نهالستان و باغ کلکسیون و باغ مادری مجموعه دیدن کردند.

دکتر طهماسبی اظهار داشت گسترش کاشت انارمرغوب و توجه به صنایع تبدیلی در این منطقه میتواند رونق اقتصادی را برای تولیدکنندگان این محصول ایجاد کند و وزارت جهادکشاورزی درهمه زمینه‌ها حامی کشاورزان و باغداران است و در زمین‌هایی که کم بازده هستند امور اراضی، جهاد و منابع طبیعی می‌توانند کمیسیونی را جهت کشت انار تشکیل دهند و فعال شود. کمبود آب و در مناطق انار خیز کشور و تهدید آن ، نسبت به مناطق کویری در شمال می‌توانیم کشت انار پایدار داشته باشیم.

مهندس حیدر پور رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز گفت: امسال در طرح توسعه باغ در اراضی شیبدار و اراضی کم بازده استان ، هزار و هفصد هکتار از این اراضی را برای کشت انار در نظر گرفتند.