امروز در تهران ،جشنواره ملی کشاورزی آغاز به کار کرد/ تقدیر از ۱۱۸ نمونه کشاورزی در کشور

بروزرسانی شده در: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵

۱۰۲ تولیدکننده نمونه بخش کشاورزی و ۱۶پژوهشگر این بخش، امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما با حضور وزیر جهاد کشاورزی تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، افزایش عملکرد در هکتار، کاهش مصرف آب، رعایت الگوهای اقتصاد مقاومتی، رسیدن به مرز خودکفایی در تولید محصول از جمله فاکتورهایی است که برای انتخاب کشاورزان نمونه در بخش‌های مختلف لحاظ شده است.

امسال تولیدکننده نمونه کشوری گندم آبی با برداشت ۱۲٫۴ تن در هکتار، باغدار نمونه انار با برداشت ۱۰۱ هزار کیلوگرم در هکتار و برنج‌کار نمونه با برداشت ۱۱ تن شلتوک در هکتار بیشترین عملکرد را داشته‌اند.

همچنین تولیدکننده نمونه مرغ گوشتی از استان کردستان به دلیل تولید مرغ سایز (با وزن استاندارد) با ضریب تبدیل ۱٫۷ تن، صیاد نمونه با برداشت ۱۴ تن میگو در هر دوره صید و تولیدکننده بذر گواهی‌شده نمونه با تولید نیم تن بذر از دستان حجتی وزیر جهاد کشاورزی لوح تقدیر گرفتند.

تا عصر امروز به تدریج ۱۱۸ کشاورز نمونه کشوری در سالن همایش‌های صدا و سیما که با حضور مدیران استانی وزارت جهاد کشاورزی، معاونان وزیر و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی در حال برگزاری است تقدیر می‌شود.
.