درباره ی ما
بروزرسانی شده در: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
 • تاریخچه

  بعد از سرمای سال ۱۳۸۶ در ایران به علت از بین رفتن و خساراتی که به باغ های مرکبات وارد شد، این شرکت به این نتیجه رسید که کشتی جایگزین داشته باشد. با توجه به بومی بودن انار در منطقه، گزینه انتخابی این میوه در نظر گرفته شد. این انتخاب به دلیل مقاومت بالای این گیاه در برابر سرما و نیاز آبی بسیار پایین نسبت به باقی درختان بود. پس از آن این شرکت شروع به تحقیقات گسترده، جمع آوری ارقام و دورگه گیری از انار نمود تا اینکه به بزرگ ترین مجموعه نهالستان تخصصی و بانک ژن انار دنیا با ۹۲۰ واریته گردید. خروجی این تحقیقات شامل ۲۸ رقم انار فوق نرم هسته با کیفیت بسیار مطلوب می باشد. هدف گذاری این شرکت تبدیل شدن به مرکز جامع تخصصی تحقیقات انار در بخش خصوصی و احداث کارخانه مربوط به صنایع تبدیلی انار می باشد.

  شرکت تعاونی تولیدی تو زیعی گل انار صاحبی به پاس قرار داشتن بزرگترین وقدیمی ترین ذخایر ژنوتیپ انار دنیا در شمال کشورمبادرت به تحقیق وبررسی همه جانبه نسبت به گونه های اصلاح شده انار در این خطه ،و با احداث بزرگترین وکامل ترین بانک ژنتیکی سازگار انارکشور در بخش خصوصی جهت دست یابی به گونه های مقاوم وبرتر واحداث تنها نهالستان تخصصی انار زیر نظر مرکز تحقیقات بذر ونهال کشور درشهرستان ساری وارائه مشاوره قبل از کاشت وخدمات پس از کشت نهال تا زمان بر داشت میوه اناربه صورت آموزش از طریق فضای مجازی وبازدید میدانی توسط کارشناسان شرکت واحداث سرد خانه تخصصی نگهداری انارجهت صادرات و همچنین ساخت تمامی ماشین آلات مورد نیاز نهالستان و صنایع تبدیلی انار توسط کارشناسان شرکت انار صاحبی انجام میگیرد.

  شعار شرکت انار صاحبی
  شرکت انار صاحبی در نظر دارد تا کسانی را که قصد احداث باغ انار دارند، بر یک شالوده مستحکم استوار کند.
  ما در سپیده دم این راه قرار داریم.
  چالش ما بر این است در قبال فرصتی که به ما داده شده است کاری بزرگ انجام دهیم.
  شرکت انار صاحبی به دنبال این است تا مطمئن شود، آنهایی از ما که قصد دارند در تحولی بزرگ که در منطقه در حال وقوع است سهمی داشته باشند، ابزار رسیدن این کار را در اختیار داشته باشند.

  نهالستان انار صاحبی
  شرکت گل انارصاحبی دارای مجوزرسمی از مرکز تحقیقات اصلاح بذر و نهال کشور در زمینه تولید نهال انار در شمال کشور شهرستان ساری فعالیت خود را در زمینه تولید نهال انار آغاز و با بهره گیری از تجربه و تحقیق همه جانبه در زمینه تولید گونه های برتر مقاوم و سازگار با منطقه درحال تولید می باشد. و در همین راستا با تشکیل تیم بررسی و تحقیقات میدانی در تمامی مناطق شمال کشور به دنبال دست یابی به گونه های برتر بومی بازار پسند تر ، سازگار و مقاوم به انواع آفت و بیماری و معرفی به تولید کنندگان انار جهت افزایش تولید انار با کیفیت برتر.

  از بخش نهالستان انار صاحبی در سایت ما دیدن فرمایید