اطلاعیه های مرتبط با:
شیوع آفات و امراض
  • ۹ تیر ۱۳۹۷

   باغداران انار کار برای باغهایی که بیماری های قارچی سرکوسپورا و آلترناریا در باغشان به چشم می خورد. برای کنترل بیماری از قارچ کش مانکوزب استفاده کنندو حتما میوه های آلوده و قارچی را از کف باغ و روی درخت جمع آوری و در خارج باغ با چال کردن و یا آتش زدن آن منحدم […]

  • ۵ خرداد ۱۳۹۷

   این آفت در شمال کشور بیشتر در اراضی شیبدار و اراضی بالا دست به چشم می خورد.

   شرکت تعاونی گل انار صاحبی با یک روش ساده وارزان و ارگانیک توانسته ای مشکل را برای شما باغ داران حل نماید.
   روش کاراستفاده از ظروف پلاستیکی ماست و یا با بریدن سرظروف یکبار مصرف آب معدنی یا نوشابه و با اسپری آبی ظروف را به رنگ آبی کنید ( چون حشره سوسک گرده خوار به رنگ آبی جلب توجه بیشتری دارد ) و با سوراخ نمودن قسمت انتهایی سرآن وعبور دادن نخ یاطناب نازک به صورت سطل و به یکی از شاخه های انتهایی درخت مزبور آویزان نمایید.

  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

   یشترین خسارت در مورد آفات زمانی رخ میدهد که آنها بیشترین تغذیه را داشته باشند.حشرات معمولا زمان پورگی و یا لاروی بیشترین تغذیه و خسارت را دارند و حشرات کامل تغذیه چندانی ندارند.در مورد این آفت نیز مهمترین مرحله خسارت زمانی است که لارو ها از برگ تغذیه میکنند و هنگام تبدیل به شفیره با تار های ابریشمی خود برگ را لوله میکنند.حشرات کامل با تخم گذاری روی بوته های گل رز باعث خسارت میشوند.

  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

   محلول پاشی پیش بهاره برای مبارزه با آفات باغات انار تا اواخر اسفند ماه انجام پذیرد.
   فرمول اختلاط به شرح زیر میباشد:
   بردو فیکس ۱۰ لیتر + هزار لیتر آب
   روغن ولک ۱۰ تا ۲۰ لیتر + هزار لیتر آب

  • ۵ دی ۱۳۹۶

   اولین مرحله محلول پاشی زمستانه برای مبارزه با آفات باغات انار در دی ماه انجام پذیرد.
   فرمول اختلاط به شرح زیر میباشد:
   بردو فیکس ۱۰ لیتر + هزار لیتر آب
   روغن ولک ۱۰ تا ۲۰ لیتر + هزار لیتر آب

  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

   باغداران سلام
   باغدارانی که باغات انار مجاورت مزارع برنج دارند توجه داشته باشند.فصل برداشت شالی در مزارع برنج در حال به پایان رسیدن میباشند و چون کرم ساقه خوار در شالیزارها چیزی برای خوردن پیدا نکند به باغات انار حمله کرده و از میوه تغذیه و باعث خسارت باغات انار میشود.
   باغداران میتوانند از دو روش بیولوژیکی و شیمایی مثل مزارع برنج برای کنترل اقدام نماییند.

  • ۱۰ تیر ۱۳۹۶

   باغداران انار کار برای مبارزه مکانیکی با کرم گلوگاه انار میتوانند با دستگاه تاج خالی کن انار استفاده کنند.

   و برای خرید محصول با شماره موبایل زیر تماس حاصل نمایند:

   ۰۹۱۱۱۵۵۰۶۶۲

   ارسال رایگان به تمام نقاط کشور.

   سفارش پذیرفته می شود.

  • باغداران انار کار برای باغهایی که بیماری های قارچی سرکوسپورا و آلترناریا در باغشان به چشم می خورد. برای کنترل بیماری از کلر خالص استفاده کنند.

   کلر به میزان یک کیلو گرم در هزار لیتر آب که بصورت شستشوی کلیه اجزای درخت انار و میوه حالت کاملا خیس درآید.

   کلر چیست :

   کلر عنصر شیمیایی در تصفیه آب، مواد گندزدا در سفید کننده استفاده میشود.

   توجه: در زمان بارندگی و وزش باد شدید از عملیات سمپاشی و محلول پاشی در باغات انار خودداری شود.و باغداران می توانند طبق پیش بینی سازمان هواشناسی اقدام به سمپاشی کنند.

  • ۲ تیر ۱۳۹۶

   باغداران انار کار تا این زمان در شمال کشور تولید میوه و خوب و سالمی داشته اند و اگر باغدارانی میوه هایی را با حالت قارچ سرکوسپوریا و آلترنالیا مشاهده کردند، میتوانند قارچ کش تیو فانات متیل (توپسین ام ) یک در هزار لیتر آب را برای پیشگیری و کنترل این قارچ استفاده کنند.و حتما میوه های آلوده و قارچی را از کف باغ و روی درخت جمع آوری و در خارج باغ با چال کردن و یا آتش زدن آن منحدم گردد.

   توجه: در زمان بارندگی و وزش باد شدید از عملیات سمپاشی و محلول پاشی در باغات انار خودداری شود.و باغداران می توانند طبق پیش بینی سازمان هواشناسی اقدام به سمپاشی کنند.

   سعی شود محلول پاشی در ساعات خنک روز برای جذب بهتر انجام گیرد.

  • ۳ خرداد ۱۳۹۶

   در زمان گلدهی درخت انار، سوسک گرده خوار به صورت دست جمعی جهت تغذیه از گرده ها به تمام گلهای درخت انار حمله ور می شوند و خوردن گرده و پرچم و کلاله گل انار باعث ریزش گلها می شود.این آفت در شمال کشور بیشتر در اراضی شیبدار و اراضی بالا دست به چشم می خورد. و باغداران در زمان گلدهی درخت انار باید مواظب خسارت این آفت باشند. و دوستان باغدار می توانند از روشهای زیر برای کنترل خسارت این آفت اقدام کنند: